KYK’DAN GENÇLERE YENİ BİR HİZMET DAHA, “DİJİTAL HAYAT” SEMİNERLERİ

İnternetin ve sosyal ağların günlük hayatımızda her geçen gün daha fazla yer kaplamaya başlamasıyla birlikte gelenekler, alışkanlıklar, iletişim ve hayatı algılama biçimleri değişime uğruyor. Bireysel, toplumsal ve kurumsal olarak birçok avantajı bünyesinde barındıran internet ve sosyal medya, diğer yandan önemli riskleri de beraberinde getiriyor.

1 NİSAN 2016
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Bu gerçekten hareket eden Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu, bünyesindeki yurtlarda kalan gençlerde farkındalık oluşturmak ve internet çağının olumsuzluklarına karşı gençleri uyarmak amacıyla “Dijital Hayat” Seminerleri düzenliyor. 
 

Dijital çağın dünü, bugünü ve geleceği ele alınacak9 ilde uzman konukların katılımıyla düzenlenecek seminerlerde dijital dünyanın bireysel, toplumsal, ekonomik, psikolojik, hukuksal, siyasi, ahlaki değişim ve dönüşümleri, dijital çağın ortaya çıkış macerası ve kültürü, sosyal medya kullanım rehberi, dijital güvenlik ve korunma yöntemleri, dijital psikoloji ve hastalıklar ve daha birçok konu ayrıntılarıyla ele alınacak. 

Afyonkarahisar, Burdur, Mersin, Osmaniye, Çorum, Balıkesir, Sivas, Bilecik ve Ardahan’da düzenlenecek seminerlerini, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Bilal Eren ve İletişim bilimci Yalçın Arı sunacak.