GENÇLERDEN KORONAVİRÜS KAHRAMANLARINA MEKTUP: “MİNNETTARIZ”

05.05.2020
05.05.2020

Gençlik ve Spor Bakanlığı, tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede ön saflarda yer alan başta sağlık çalışanları olmak üzere tüm kahramanlara yönelik mektup yarışması düzenliyor.

Yarışma kapsamında koronavirüsün üstesinden gelinmesi için yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarına, temel ihtiyaçlarımızın karşılanması için üretim yapanlara ve güvenliğimiz için çalışan asker ve polislere, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı yurtlarda çalışanlara, sağlık personelleri için gençlik merkezlerinde maske üretimi yapan gönüllü gençlerimize, vefa destek gruplarında görev yapanlara mektup yazılabilecek.

Son başvuru tarihi 10 Mayıs olan yarışma, koronavirüs ile mücadelenin en önemli etmenlerinden biri olan ‘Evde Kal Sağlıklı Kal’ anlayışı doğrultusunda online olarak düzenlenecek.

Yarışmanın sonuçları 19 Mayıs’ta açıklanacak

13-17 ve 18-29 yaş aralığında iki kategorinin olduğu yarışmanın başvuruları ve mektup yazma işlemleri e-genc.gsb.gov.tr/ adresi üzerinden yapılacak.

Yarışmanın sonuçları 19 Mayıs 2020 tarihinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın resmi web sayfası üzerinden açıklanacak.

Yarışmada ödül olarak kategori birincilerine tablet, ikincilerine akıllı saat ve üçüncülerine saat verilecek. Ayrıca yarıştığı kategoride ilk 10’a girenlere 100 Liralık hediye çeki armağan edilecek.