“VAN’DA BÜYÜK BİR SPOR SEFERBERLİĞİ BAŞLATACAĞIZ”

14.03.2019
14.03.2019

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Van’da vatandaşlarla bir araya geldi. Van'ın güzel insanlarına, Süphan Dağı'nın heybetine sevdalı olduklarını söyleyen Bakan Kasapoğlu, kente gerçekleştirdikleri yatırımlara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sporu ve sporcuyu çok sevdiğinin altını çizen Bakan Kasapoğlu,  Van'da çok büyük bir spor seferberliği başlatacaklarını dile getirdi.

 Türkiye’de son 17 yılda önemli bir tesisleşme hamlesinin gerçekleştiğini kaydeden Bakan Kasapoğlu, “Türkiye'nin her yerinde en kaliteli tesisleri inşa ettik. Bundan sonraki süreçte, bu tesisleri daha da artıracağız. Van'daki tesis eksikliğini de bir yıl içinde gidermeyi taahhüt ediyorum. Şu anda Van'ın 15 noktasını tespit ettik, oralarda futbol, voleybol, basketbol alanlarının olduğu semt sahalarını sizlerin hizmetine sunacağız. Bunun yanında Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projemiz var. Bunun için evlerinize yakın semt havuzları inşa edeceğiz. Bunları da bir yıl içinde sizlerin hizmetine sunacağız. Sizlerden tek ricamız, bu tesisleri doldurmanız" ifadelerini kullandı.

“Spor sadece futboldan ibaret değil”

Sporun sadece futboldan ibaret olmadığını vurgulayan Bakan  Kasapoğlu, “Bu nedenle Van'ın güzel gençlerine daha çok imkan sunacağız. Şehrimizin 4 bölgesine  kapalı tenis kortu inşa ederek şampiyon tenisçiler yetiştireceğiz” dedi.

Sporun bedensel sağlık ve zihinsel rahatlık açısından çok önemli olduğunu anlatan Bakan Kasapoğlu, başarılı sporcuların Türkiye'yi uluslararası alanlarda temsil ettiğini, şanlı bayrağı dalgalandırdığını da belirterek, bu nedenle sporu yaygınlaştırmaları gerektiğini söyledi.

Bakan Kasapoğlu, sporun yanında zihinsel anlamda da insanların kendilerini geliştirmeleri için gençlik merkezleri yaparak vatandaşların hizmetine sunacaklarını ifade etti.

Bakan Kasapoğlu, Van’daki ziyaretleri kapsamında Cumhuriyet Caddesindeki esnafla da bir araya geldi.