FUTBOLUN EFSANELERİ ERZİNCANLI GENÇLERLE BULUŞACAK

12.07.2018
12.07.2018 Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın geçtiğimiz yıllarda hayata geçirdiği ve gençler arasında büyük ilgi gören “Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor” projesi, bu yıl da devam edecek. Projenin ilk programı aktif futbol hayatına nokta koyan Ali Gültiken, Ergün Penbe, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin’in katılımıyla Erzincan’da düzenlenecek. 

Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor” projesi, gençlerimizin, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcularla beraber vakit geçirmeleri, spora karşı ilgilerinin artırılması, spora teşvik edilmesi, gençlerin sosyalleşmesi ve Ceza ve İnfaz Kurumlarında hükümlü ve tutuklu bulunan gençlerin sosyal rehabilitasyonuna katkı sunulmasını amaçlıyor. 

Adalet Bakanlığı ile birlikte yürütülen projenin ilk programı 11-12 Temmuz tarihlerinde Erzincan’da düzenlenecek. Programda, aktif futbol hayatına nokta koyan efsane futbolcular Ali Gültiken, Ergün Penbe, Hami Mandıralı ve Oğuz Çetin gençlerle birlikte olacak.

Programın ilk gününde, efsane milli futbolcular,  gençlerle bir panelde buluşacak ve aktif spor hayatları süresince sahip oldukları tecrübeleri paylaşacaklar. Panelin ardından şehir merkezinde efsane futbolcular halkla bir araya gelecekler ve ardından da amatör spor kulüpleri ve gençlik merkezi üyesi gençler ile efsane futbolculardan oluşan karma takımlar bir gösteri maçı oynayacaklar.

Programın ikinci gününde ise efsane futbolcularımız, Erzincan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu ve hükümlü gençlerle bir araya gelecekler. Cezaevinde gerçekleştirilecek programda da efsane futbolcular düzenlenecek bir panelde tutuklu ve hükümlü gençlerle bir araya gelecek ve bir gösteri maçı yapacaklar. Erzincan T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda gerçekleştirilecek programın, tutuklu ve hükümlü gençler için unutulmaz bir hatıra olmasının yanında, onların sivil hayata intibaklarına, dezavantajlılık durumlarının belli ölçüde normalleşmesine de katkı sağlanması hedefleniyor.

“Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor Projesi” Erzincan’ın ardından Adıyaman (15-16 Ağustos), Sinop (28-29 Ağustos), Çorum (12-13 Eylül), Çanakkale (26-27 Eylül), Mardin (10-11 Ekim), Muğla (17-18 Ekim), Hatay (31 Ekim-1 Kasım), Antalya (14-15 Kasım) ve İstanbul (05-06 Aralık) illerinde devam edecek.