AVRUPA MUAYTHAI ŞAMPİYONASI’NDA 21 MADALYA

09.07.2018
09.07.2018 Çek Cumhuriyeti’nin Prag kentinde düzenlenen Avrupa Muaythai Şampiyonası’nda, Muaythai Milli Takımımız tarihi başarılarından birine daha imza attı. 

29 Ülkeden 456 sporcunun katıldığı şampiyonaya, Milli Takımımız 9’u bayan olmak üzere toplam 32 sporcu ile katıldı. Genel sıralamada; 6 Altın, 8 Gümüş ve 7 Bronz olmak üzere toplam 21 madalya kazanan milli takım sporcularımız, Rusya’nın ardından şampiyonayı ikinci olarak tamamladı.

Bakan Osman Aşkın Bak’tan kutlama

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Avrupa Muaythai Şampiyonası’nda 21 madalya elde ederek, Avrupa ikincisi olan milli takımımızı tebrik etti. Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Avrupa Muaythai Şampiyonası’nda, 21 madalya ile Avrupa ikincisi olan Muaythai Milli Takımımızı yürekten kutluyorum. Milli sporcularımız her zaman olduğu gibi aldıkları başarılı sonuçlarla bizleri gururlandırıyor. Başta sporcularımız olmak üzere Şampiyonada kazanılan madalyalarda emeği geçen herkese ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum.”