"BİZİM EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ GENÇLERİMİZ"

29.06.2018
29.06.2018 Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, İnsan ve Medeniyet Hareketi'nin Ankara'daki merkezinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'de özellikle gençlik alanında faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşlarıyla yoğun çalışma içinde bulunduklarını ve onların hazırladıkları projeleri birlikte değerlendirerek, destek olduklarını belirtti.

Sivil toplum kuruluşlarının toplumun dinamikleri olduğunu işaret eden Bakan Osman Aşkın Bak, şunları söyledi:

"İnsan ve medeniyet iki kavramdır. Bizim çalışmalarımız daha çok insan merkezli. Medeniyeti korumak, medeniyeti taşımak, medeniyeti gençlerimize aktarmak, gençlerin toplumun vicdanı olmasını sağlamak bizim toplumsal görevimiz. Şimdi gençlerimizin internetten, sanal alemden kaynaklanan ciddi bir dağınıklığı var. İletişim noktasında, sosyal değerler ekseninde ve toplumun vicdanı olması noktasında, bu alanda çalışma yapmamız lazım. Biz, gençlik kamplarımızda bu çalışmalara yönelik değerlendirmeler yapıyoruz."

Gençlere öz güven verebilmenin önemine değinen Bakan Osman Aşkın Bak, “Teknolojik değişim, teknolojik yönlendirme ve sistem değişikliğiyle beraber ülkemizin daha ileriye gitmesine ihtiyacı var. Bizim de en büyük gücümüz gençlerimiz, insan kaynağımız. Değerlerini bilen gençlerle beraber geleceğe güvenle yürüyeceğiz." diye konuştu.

Konuşmanın ardından eski Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez dua etti ve kurdele kesilerek, Ankara'daki merkezin açılışı gerçekleştirildi.