BAKAN OSMAN AŞKIN BAK, MİLLİ GÜREŞÇİLERİ TEBRİK ETTİ

08.06.2018
08.06.2018

 

İstanbul'da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Zeynep Yetgil, altın madalya elde etti. Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen organizasyonun 5. gününde kadınlar 53 kilo finalinde Zeynep Yetgil, Belaruslu rakibi Katsiaryna Pichkouskaya'yı 6-5 yenerek altın madalyanın sahibi oldu.

 

Kadınlar 65 kiloda mindere çıkan Aslı Tuğcu ise, İsveçli rakibi Moa Lena Maria Nygren'i 3-1 yenerek bronz madalya kazandı.

 

23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası’nda kadınlar müsabakaları bugün sona erdi. Kadın güreşçilerimiz, şampiyonayı 2’si altın 1’i gümüş ve 2’si bronz olmak üzere toplam 5 madalya ile tamamladı ve takım halinde 3. oldu.

 

Bakan Osman Aşkın Bak, Milli Güreşçileri Tebrik Etti

 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası'nın 5. gününde altın madalya kazanan Zeynep Yetgil ile bronz madalyanın sahibi olan Aslı Tuğcu için tebrik mesajı yayımladı.

 

Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“İstanbul'da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda kadınlar 53 kiloda altın madalya kazanan Zeynep Yetgil ile 65 kiloda bronz madalyanın sahibi olan Aslı Tuğcu’yu kutluyorum. Şampiyonayı 2 altın 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere toplam 5 madalya ile tamamlayarak takım halinde 3. olan kadın güreşçilerimizi tebrik ediyorum. Elde edilen başarılarda emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Devam eden 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda mücadele edecek olan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.”