BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN MİLLİ WUSHUCULARA TEBRİK

19.05.2018
19.05.2018 17. Avrupa Wushu Şampiyonası'nda mücadele eden milli sporcular, 7 altın, 8 gümüş ve 10 bronz madalya elde etti.

Rusya'nın başkenti Moskova'daki Wushu Palas'ta düzenlenen organizasyonun dördüncü gününde taolu ve sanda disiplinlerinde müsabakalar yapıldı.

Sandada farklı yaş kategorilerindeki mücadeleler sonucunda Şükran Teba Büyükdemir, Hayriye Türksoy, Hilal Şen, Hatice Arslan, Emre Oluklupınar, Abdullah Ertaş ve Yusuf İslam Parmanbek altın, Aysu Almancı, Makbule Emine Aydın, Fadime Atalay, Gülce Özdenli, Yavuz Selim Kazanel, Harun Güler, Oğulcan Dilhoz ve Kürşat İnce gümüş, Berna Tut, Salih Samet Oruç, Mahmut Emin Saka, Hüseyin Kaya ve Furkan Erdem de bronz madalyaya ulaştı.

Taoluda ise Hilal Feyza Çapoğlu, Rabia Şıhlı, Ayşe Sude Akyüz, Melek Küçüktanık ile Halil Kalaycı, farklı kategorilerde bronz madalya elde etme başarısı gösterdi.

Bakan Osman Aşkın Bak’tan tebrik mesajı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Rusya’da düzenlenen 17. Avrupa Wushu Şampiyonası'nın dördüncü gününde 7 altın, 8 gümüş ve 10 bronz madalya kazanan milli sporcuları yayımladığı mesajla tebrik etti.

Bakan Osman Aşkın Bak, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rusya’nın başkenti Moskova'da düzenlenen 17. Avrupa Wushu Şampiyonası'nın dördüncü gününde 7’si altın, 8’i gümüş ve 10’u bronz olmak üzere 25 madalya kazanan sporcu kardeşlerimi başarılarından dolayı kutluyorum. Uluslar arası arenada Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında ve İstiklal Marşımızın dinletilmesinde emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum”