Amatör spor kulüplerinin sorunlarına ilişkin sorular üzerine Bakan Osman Aşkın Bak, bu kulüplerin sıkıntılarını yakından bildiklerini ve çözüm getireceklerini söyledi. Sorunların bir spor yasası içinde çözülmesini planladıklarını ifade eden Bakan Osman Aşkın Bak, gençler ve amatör spor kulüplerinin her zaman yanında olduklarını vurguladı.

Bakan Osman Aşkın Bak, "Şu ana kadar 2002 yılından bu yana amatör spor kulüpleri için yaklaşık 360 milyon lira yardım ettik. Sadece 2017 yılında malzeme yardımı olarak 60 milyon lira. Bunları spor kulüplerimize verdik. Bu yıl da amatör spor kulüplerimize malzeme ve ayni yardım olarak yaklaşık 120 milyon lira yardım yapacağız. Amatör kulüplerin yanındayız, amatör kulüplerin destekçisiyiz. Biz ülke sporunun gelişmesini istiyoruz. Her yer saha dolu. Saha talepleriniz varsa getirin yapalım. Maliye Bakanımızla beraber de amatör spor kulüplerine daha fazla nasıl destek olabiliriz, onun için çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Amatör spor kulüplerine yardım ve onlara harcanan her kuruşun gençlerin geleceğine, onların zararlı alışkanlıklardan korunmasına katkı anlamına geldiğini vurgulayan Bakan Osman Aşkın Bak, gençleri uyuşturucu ve terör çetelerinden korumak için çalıştıklarını anlattı. 

Bakan Osman Aşkın Bak, "Terör örgütleri, uyuşturucu vasıtasıyla gençlerimizi kendilerine bağlamaya çalışıyorlar. Sporun gücü sayesinde uyuşturucuyu da terörü de yeneceğiz" diyerek sözlerini tamamladı.