Mardin’de spor tesislerini ve yapılacak yatırımlarla ilgili incelemelerde bulunan Bakan Osman Aşkın Bak, Gençlik Merkezindeki gençlerle basketbol da oynadı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığı kongresine katılmak ve bakanlığına bağlı kuruluşlardaki hizmet ve yatırımları yerinde görmek amacıyla Mardin’i ziyaret etti.

Mardin’de devam eden yatırımları da yerinde inceleyen Bakan Osman Aşkın Bak, Mardin’in Yeşilli ilçesinde inşaatı devam eden Gençlik Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. 


Ziyaretleri esnasında Mardin Gençlik Merkezi’ne giden Bakan Bak, gençlerle buluşarak basketbol oynadı. Gençlik Merkezi bünyesindeki Bilişim Atölyesi’nde eğitim gören öğrenciler ise katılım belgelerini Bakan Osman Aşkın Bak’ın elinden aldı.

Bakan Bak’tan Genç Çifte Sürpriz

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, şehirdeki tarihi ve turistik mekanlarını da ziyaret etti. Kasımiye Medresesinde, düğün öncesi fotoğraf çektiren Sevda Aksan ve Hasan Çetin’i gören Bakan Bak, genç çiftle hatıra fotoğrafı çektirerek mutluluklar diledi. 

Diyarbakır Stadı’nı Havadan İnceledi

Mardin’den helikopterle Diyarbakır’a geçen Bakan Osman Aşkın Bak, Diyarbakır’da yapımı devam eden stadyumu da havadan inceledi. Bakan Bak, stadyumla ilgili yapılan çalışmaların son durumu hakkında yetkililerden bilgi aldı.