ÇANKIRILI ÇOCUKLAR GENÇLERBİRLİĞİ – BEŞİKTAŞ MAÇINI TRİBÜNDEN İZLEDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Spor ile Hayata Gülümse" projesi kapsamında şehit çocuklarının yanı sıra sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar; spor karşılaşmalarını tribünden takip etmeye devam ediyor. Çankırı’dan gelen çocuklar Ankara’da Gençlerbirliği - Beşiktaş Türkiye Kupası maçını izlediler. Karşılaşmanın ardından Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve futbolcular çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

7 ŞUBAT 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen "Spor ile Hayata Gülümse" projesi kapsamında şehit çocuklarının yanı sıra Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar; futbol, basketbol ve voleybol karşılaşmalarını tribünden takip etme fırsatı yakalıyor. 

Proje kapsamında Çankırı’dan Ankara’ya gelen vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nda kalan çocuklar, Gençlerbirliği ile Beşiktaş arasında oynanan Türkiye Kupası çeyrek final karşılaşmasını maçını tribünden izledi.

Çankırı'dan gelen çocuklar ilk olarak Ankara'nın tarihi, kültürel yerlerini tanıma imkânını buldular. Çocuklar, akşam saat 20.30’da 19 Mayıs Stadı’nda oynanan Gençlerbirliği - Beşiktaş Türkiye Kupası çeyrek final rövanş mücadelesini tribünden izlediler. 

Maç sonunda Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Şenol Güneş ile futbolculardan Ricardo Quaresma, Ryan Babel, Domagoj Vida, Fabri, Gökhan Gönül, Oğuzhan Özyakup, Tolga Zengin, Tolgay Arslan, Jeremain Lens, Mustafa Pektemek, Caner Erkin ve Necip Uysal proje kapsamında maçı izleyen çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

“Spor ile Hayata Gülümse” Projesi ile çocukların sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle ilgili hale gelebilmeleri ve duygusal açıdan desteklenebilmeleri amaçlanıyor. Farklı branşlardaki spor kulüpleri, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı, Basketbol ve Voleybol Federasyonu  “Spor İle Hayata Gülümse” projesine destek veriyor. Projede Türk Hava Yolları da çocukların ulaşım sponsorluğunu üstleniyor.