BAKAN OSMAN AŞKIN BAK ARAFAT'IN KABRİNİ ZİYARET ETTİ

Kudüs’ün ‘2018 İslam Dünyası Gençlik Başkenti' olarak ilan edileceği zirveye katılmak üzere Filistin’e giden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ramallah’ta Filistin eski Devlet Başkanı Arafat'ın kabrini ziyaret etti.

6 ŞUBAT 2018
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Ramallah’ta Filistin eski Devlet Başkanı Yasir Arafat'ın kabrini ve müzesini ziyaret etti.

İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu tarafından Kudüs’ün ‘2018 İslam Dünyası Gençlik Başkenti' olarak ilan edileceği zirveye katılmak üzere Ramallah'a giden Bakan Osman Aşkın Bak, eski Devlet Başkanı Arafat'ın kabrine çelenk koydu.

Bakan Osman Aşkın Bak, daha sonra 34 ay boyunca İsrail güçleri tarafından kuşatmaya alınan ve daha sonra Filistin yönetimi tarafından müzeye dönüştürülen Arafat'ın eski karargahını ziyaret etti.

Ziyaretinde Bakan Osman Aşkın Bak'a, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu, Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı İstanbul milletvekili Hasan Turan, Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu üyesi milletvekili Yasin Aktay, Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu H. Gürcan Türkoğlu ve heyet üyeleri eşlik etti.

Bakan Osman Aşkın Bak, İslam Konferansı Diyalog ve İşbirliği Gençlik Forumu tarafından Kudüs’ün ‘2018 İslam Dünyası Gençlik Başkenti' olarak ilan edileceği zirve kapsamında Filistin'deki temaslarını sürdürüyor.