BAKAN OSMAN AŞKIN BAK KOSOVA GENÇLİK VE SPOR BAKANI KUJTIM GASHI İLE GÖRÜŞTÜ

Bakan Osman Aşkın Bak ve konuk bakan, iki ülke arasında gençlik ve spor alanında işbirliği anlaşmasına yönelik çalışmaların başlatılması, federasyonlar arasındaki işbirliğinin arttırılması, spor konusunda teknik uzman değişimi gibi konuları ele aldı.

21 ARALIK 2017
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Kosova Kültür, Gençlik ve Spor Bakanı Kujtim Gashi ile bir araya geldi.

Bakan Osman Aşkın Bak, konuk bakan Kujtim Gashi ve beraberindeki heyeti bakanlık girişinde karşıladı. Bakanlık merkez binada gerçekleşen kabulde heyetler arası görüşmeler de yapıldı. 

Görüşmede; iki ülke arasında gençlik ve spor alanında işbirliği anlaşmasına yönelik çalışmaların başlatılması, federasyonlar arasındaki işbirliğinin arttırılması, spor konusunda teknik uzman değişimi ve gençlik değişimlerinin arttırılması konuları ele alındı. Görüşmede ayrıca, Kosova’da yapılacak yeni stadyuma teknik destek verilmesi de kararlaştırıldı. 

Görüşmede, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kamuran Özden, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürü Emre Topoğlu, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da hazır bulundu.