GENÇLER KUDÜS İÇİN SABAH NAMAZINDA BULUŞTU

Kudüs için Esenlerli gençlerle sabah namazında bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, gençlere önemli mesajlar verdi.

17 ARALIK 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Amerika Birleşik Devletleri’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından başlayan tepkiler artarak devam ediyor. Ülkemizin hemen her bir köşesinde yaşanan tepkilere Esenler gençleri de kayıtsız kalmadı. Şimdiye kadar çeşitli toplantı ve mitinglerle kararı protesto eden Esenler gençliği, bu sabah da sabah namazında Esenler Dörtyol Merkez Camii’nde bir araya geldi. Gençlere, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak da eşlik etti. Gençlerle birlikte namaz kılan Bakan Bak, burada yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi.

"Bizlerin Sımsıkı Sarılması Gerekiyor"

Konuşmasına birlik ve beraberlik mesajı vererek başlayan Bakan Osman Aşkın Bak, gençlerin kendilerini çok iyi bir şekilde yetiştirmesi gerektiğini
belirtti. ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs hakkında yaptığı açıklamaların yok hükmünde olduğunu da belirten Bakan Bak, " Bu karar bizim için yok hükmündedir. Bunu asla kabul etmemiz mümkün değildir. Dolayısıyla Müslümanların uyanık olması lazım. Gençlerimizin uyanık olması lazım.
Gençlerimizin ve bizlerin çok çalışması lazım. Teknolojiyi, yapay zekayı, yazılımı, gelişmeleri gençlerimizin çok iyi takip etmesi lazım. Kendilerini iyi yetiştirmeleri, iyi eğitmeleri lazım. İşte o karar verici noktalara bu gençlerimizin gelmesi lazım. O yüzden bizlerin birbirimize sımsıkı sarılması gerekiyor. Cumhurbaşkanımız, İslam ülkelerini geçtiğimiz hafta İstanbul’da topladı. Oradan çıkan tarihi bir karar var. Doğu Kudüs, Filistin’in başkenti. Bu karar tüm dünyaya bir mesajdır” diye konuştu.

Gençlerden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Teşekkür Mektubu

Sabah namazında Esenler’de buluşan binlerce genç, ABD’nin Kudüs kararına karşı İslam İşbirliği Teşkilatını toplayarak büyük tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazılan teşekkür mektubu için de bir imza kampanyası başlattı. Başlatılan bu kampanyada ilk imzayı ise Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak attı.