KİTAP KAFELERDE İMZA GÜNLERİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçirilen kitap kafeler, Ekim ayında önemli konukları ağırladı. Yazarlar, Yusuf Kaplan, Ali Emre, Doç. Dr. Mahmut Hakkı Akın ve Cemal Şakar, kitap kafelerde gençlerle bir araya gelerek kitaplarını imzaladı.

2 KASIM 2017
Adınız-Soyadınız  
Göndereceğiniz E-Posta Adresi   
Yazacağınız E-Posta adresi başka bir amaçla kullanılmayacaktır.
Mesajınız 
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle hayata geçirilen kitap kafeler, Ekim ayında önemli konukları ağırladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, gençler için daha iyi yaşam koşulları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençlerin kişisel ve sosyal gelişimini desteklemek, potansiyellerini gerçekleştirebilmelerine imkan sağlamak, sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amacıyla “Gençlik Projeleri Destek Programı” kapsamında her yıl yüzlerce projeye hibe desteği veriyor. Bakanlık bu kapsamda, 2016 yılında Doğu Anadolu Projesi (DAP) ve Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamındaki illerde yaşayan gençlere yönelik 87 kitap kafe, 25 mobil gençlik merkezi ve 91 gençlik merkezi projesinin desteklenmesi kararı alarak, bu projelere 20 milyon TL destek verdi. Hibe desteği verilen sivil toplum kuruluşları ise 2017 yılında yoğun bir şekilde faaliyetlerine başladı.

Bu faaliyetler kapsamında 30 Ekim 2017 tarihinde Mardin’de  bulunan Kadim Kitap Kafe’de yazar Yusuf Kaplan gençlerle bir araya gelerek, bir söyleşi gerçekleştirdi ve kitaplarını imzaladı. Van’da Gençliğin Buluşma Yeri Kitap Kafe’de yazar Ali Emre ise 30 Ekim tarihinde gençlerle bir söyleşi gerçekleştirdi ve kitaplarını imzaladı. Malatya’da açılan Yeşilyurt Kitap Kafe ise 28 Ekim’de yazar Doç. Dr. Mahmut Hakkı Akın, gençlerle bir araya gelerek kitaplarını imzaladı. Aynı gün yazan Cemal Şakar da Diyarbakır’daki Ekin Kitap Kafe’de gençlerle buluşarak kitaplarını imzaladı.